Skip to content

W Bieszczadach prowadzone są nowe inwestycje


Wojewoda Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Ewa Leniart złożyła dziś wizytę w powiecie bieszczadzkim. Zapoznała się z postępami prac przy budowie nowego pawilonu szpitala w Ustrzykach oraz z postępami prac przy budowie Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego.

Wizyta odbyła się na zaproszenie starosty bieszczadzkiego Marka Andrucha i wicestarosty Artura Woźnego. Jej pierwszym punktem było spotkanie na przejściu granicznym w Krościenku. Podczas spotkania podsumowano działalność służb organizujących pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Omówiono także kwestie związane z wymianą gospodarczą, wykorzystaniem lokalnej infrastruktury granicznej oraz możliwością rozszerzenia działalności przejścia, z uwzględnieniem ruchu turystycznego po zakończeniu działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Wysiłek personelu medycznego włożony w leczenie pacjentów zakażonych koronawirusem podczas pandemii COVID-19 zaowocował zmodernizowanym pawilonem szpitalnym oraz nowym budynkiem.

Podczas spotkania z pracownikami placówki wojewoda podziękowała im za zaangażowanie w walkę o życie pacjentów podczas pandemii COVID-19.

“Dziękuję za poświęcenie i zaangażowanie” – powiedziała. “To dzięki Waszemu zaangażowaniu w leczenie pacjentów zakażonych koronawirusem udało się zrealizować tak potrzebne inwestycje”.

W ramach inwestycji powstał nowoczesny budynek z przychodniami i gabinetami zabiegowymi. Nie są to jedyne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców tej części regionu. W ostatnim czasie całkowicie zmodernizowano infrastrukturę tlenową w bieszczadzkiej przychodni.

Czytaj więcej: https://urzad.info.pl/

5 komentarzy

 1. Franek
  18 maja 2022 @ 12:13

  Mieszkam tu przez całe życie i bardzo mi się tu podoba. Jest tu dużo przyrody, jest wiele wzgórz i gór. Mamy też dużo zwierząt, zwłaszcza jeleni i dzików.
  Myślę, że ten projekt poprawi naszą gospodarkę i stworzy miejsca pracy w powiecie bieszczadzkim. Mam nadzieję, że przyczyni się on do rozwoju naszej społeczności.

 2. Waldek
  18 maja 2022 @ 12:15

  Jesteśmy częścią tej społeczności od ponad 50 lat i wiemy, jak ważne jest dla nas, aby ludzie czuli się tu mile widziani. Chcemy, aby każdy, kto przychodzi do naszego sklepu, czuł się komfortowo i wiedział, że znajdzie tu wszystko, czego potrzebuje – czy to nową parę butów, czy nową parę przyjaciół.

  Jesteśmy dumni z naszej historii w powiecie bieszczadzkim, ale jeszcze bardziej cieszymy się na myśl o przyszłości. Uwielbiamy patrzeć, jak inwestycje takie jak [nazwa firmy] pojawiają się i pomagają rozwijać naszą społeczność.

 3. Renata
  18 maja 2022 @ 12:16

  Myślę, że ważne jest, abyśmy pamiętali, że w tych inwestycjach nie chodzi tylko o zarabianie pieniędzy – chodzi o tworzenie środowiska, w którym ludzie mogą żyć i pracować. Oznacza to, że rodziny mogą tutaj wychowywać swoje dzieci, a nie wyprowadzać się, ponieważ nie mogły znaleźć pracy na miejscu. Oznacza to również, że młodzi ludzie mają więcej możliwości uczenia się nowych umiejętności i zakładania własnych firm, jeśli się na to zdecydują.

 4. Tadek
  18 maja 2022 @ 12:17

  Wiem, że niektórzy martwią się, czy taki rozwój zmieni naszą społeczność, ale ja uważam, że to nie musi być nic złego, jeśli wszyscy będziemy nad tym wspólnie pracować! Myślę, że wszyscy powinniśmy mieć otwarty umysł na to, co może się wydarzyć w przyszłości, i upewnić się, że uważnie słuchamy, zanim wyciągniemy wnioski na temat tego, jak wszystko może się zmienić z czasem.”

 5. Marta
  18 maja 2022 @ 12:18

  Jest to obszar z ogromnym potencjałem i cieszę się, że przedstawiciele władz wspólnie pracują nad tym, abyśmy mogli go wykorzystać.

  Kiedy myślę o przyszłości tego regionu, widzę go jako taki, w którym wszyscy mają dostęp do tych samych możliwości, które inni mają od zawsze.

  Aby tak się stało, potrzebujemy więcej funduszy, środków i wsparcia.

Dodaj komentarz