Skip to content

Godne pochwały zachowanie kierowcy taksówki

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia pojazdów, do którego doszło w piątek wieczorem na ulicy Narutowicza w Lublinie. Do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania z ulicą Strażacką.

Według wstępnych ustaleń oba pojazdy jechały w kierunku ulicy Nadbystrzyckiej, gdy kierowca taxi zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i został uderzony w tył przez inny pojazd.

Kierowca taksówki zachował się w sposób zgodny z prawem, natomiast nie miał wpływu na zachowanie innego uczestnika ruchu.

W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby podróżujące taksówką. Obie zostały przewiezione do szpitala na leczenie. Obecnie policja prowadzi czynności wyjaśniające. Nie było utrudnień w ruchu.

5 komentarzy

 1. Tomek
  25 maja 2022 @ 12:58

  Ważne jest, aby pamiętać, że zawsze powinniśmy postępować z szacunkiem i troską o innych, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy. Możemy być odpowiedzialni za własne czyny, ale nie możemy kontrolować reakcji innych ludzi na te czyny – i nie jest naszym zadaniem próbować.

 2. Adrian
  25 maja 2022 @ 12:58

  Myślę, że taksówkarz wykonał świetną robotę, zachowując zimną krew i dbając o swoje bezpieczeństwo. Taksówkarz zachował zimną krew, skupił wzrok na drodze i nie pozwolił, aby emocje przeszkodziły mu w podjęciu mądrej decyzji.

  Kilka lat temu wracałem późno w nocy z pracy do domu, kiedy z bocznej ulicy wyjechał inny kierowca, nie patrząc na mnie – jechał przynajmniej 30 mil na godzinę ponad dozwoloną prędkość, więc musiałem nacisnąć hamulec, aby go nie potrącić. Kiedy się zetknęliśmy, wysiadł z samochodu i zaczął na mnie krzyczeć. Tak bardzo bałem się, że może zrobić krzywdę mnie lub moim pasażerom, że jedyną moją myślą było: “Muszę uciec”. Na szczęście miałem wystarczająco dużo miejsca między nami, aby bezpiecznie oddalić się od naszych samochodów.

 3. Hela
  25 maja 2022 @ 12:59

  Uważam, że taksówkarz doskonale poradził sobie z sytuacją. Zrobił wszystko, co mógł, aby uniknąć zderzenia i chronić swoich pasażerów, ale nie eskalował sytuacji ani nie robił żadnych założeń co do tego, co zrobi drugi kierowca.

 4. Felicjan
  25 maja 2022 @ 13:00

  Pochwalam takie zachowanie, taksówkarz zachował się właściwie, ale nie wpłynął na niezgodną z prawem jazdę drugiego kierowcy.
  Naprawdę polecam portal https://taxi-24.com.pl/ znajduję się tam solidna baza taksówek oferujących bezpieczne i korzystne przejazdy.

 5. Ula
  25 maja 2022 @ 13:01

  Cieszę się, że udało Ci się bezpiecznie dotrzeć do domu. To przykre, że miałeś złe doświadczenia z drugim kierowcą, ale cieszę się, że taksówkarz poradził sobie z tym w taki sposób, że nie naraził żadnego z Was na niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz